Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

 

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:

7:30 AM (angielska)

Wtorek:
7:00 PM (polska)*
*Nowenna do św. Józefa
15 minut przed Mszą św.

Piątek:
7:00 PM (polska)**
**Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Aktualności

$7400 dla ośrodka z Mokrzyszowa! BÓG WIELKI ZAPŁAĆ!

b_200_150_16777215_00_images_joomgallery_originals_zabawa_charytatywna_2022_57_zabawa_charytatywna_dla_chopcow_z_mokrzyszowa_3_20220918_1948922788.jpgW niedzielę, 11 go września 2022 roku, odbyła się w naszej parafii, po raz drugi, zabawa charytatywna, z której dochód przeznaczony został dla młodzieży niepełnosprawnej w Mokrzyszowie koło Tarnobrzega. Planowaliśmy tę zabawę, tak jak w ubiegłym roku na zewnątrz, ale pogoda spłatała nam znowu figla, bo kropiło, więc przenieśliśmy się do sali pod kościołem. Kiedy rano usłyszałam słowa… zaufaj Mi, podskoczyłam z radości, byłam pewna, że nie będzie deszczu…no właśnie, ja miałam swój plan… a Bóg swój.

Tak też, jak w ubiegłym roku, Irenka zrobiła 120 czekoladowych lizaków, które sprzedawała siostra Agnieszka, zaraz po Mszy Świętej. Zebrałyśmy za nie 770$. Pomimo deszczu, sala wypełniona była rodzinami z dziećmi. Jedzenia miałyśmy naprawdę dużo i bardzo smaczne. Był schab z kaszą, przygotowany przez panią Zuzannę, kartacze przez panią Grażynę, kurze nóżki z ziemniaczkami i buraczkami przez panią Marysię, chicken nugets przez panią Marzenę, pierogi przez pana Marcina, kiełbaski z rożna z Piasta, z Bratka: smalec, chleb oraz kiełbasę. Były też sałatki różnego rodzaju, własnej roboty. Słodkości mieliśmy co niemiara, a ofiarowali je nam: pani Emilka z panią Marzeną, pani Beata, pani Joanna, pani Kasia, pani Irenka, pani Aneta i pani Asia (dziękując z całego serca wszystkim Paniom, a szczególnie tym Paniom, które może nie ujęłam a które przyniosły ciasto i ubogaciły nasz kącik ze słodkościami ) oraz piekarnie: Tomy’s Bakery, Polonia Bakery, Kogut Bakery, Muller Bakery oraz pani Agnieszka, która ofiarowała donuts, oraz pyszną kawę z Donkey Donuts. Zuzia B. z koleżanką były gotowe do rozdawania słodkości w sklepiku ze słodkościami, usytuowanym na świeżym powietrzu, ale ze względu na pogodę musieliśmy go przenieść do sali. Pani Wiesia z Dahlia Flowers, ofiarowała nam piękny bukiet na raffle tickets oraz róże, z których zrobiłyśmy z Kasią bukieciki na stoły. Prezentów do losowania było mnóstwo.

Dziękuję z serca wszystkim ofiarodawcom. Bardzo dziękuję panu Markowi, pani Hani , panu Jerzemu i pani Jasi oraz wszystkim ofiarodawcom, a są nimi: ….p.Władzia, p.Krzysztof, p.Teresa, p.Aneta, p.Grażyna, p.Danusia, p.Iza, p.Władzia, p.Gienia, p. Barbara i anonimowi darczyńcy. Zabawę rozpoczęliśmy modlitwą, którą poprowadził ksiądz Łukasz, a potem mikrofon przekazaliśmy siostrze Agnieszce, która opowiedziała nam o chłopcach i całym ośrodku, gdyż właśnie wróciła z Polski z wakacji, gdzie też przebywała w Mokrzyszowie. Potem, pani Bernadeta pełna zachwytu nad pracą Sióstr Służebniczek w tym Ośrodku, opowiadała jak Siostry pomagają chłopcom i jak przygotowują ich do życia, ucząc ich różnorodnych prac. Następnie zasiedliśmy do pysznego obiadu. Po smacznym jedzeniu, DJ Tomek Junior, przeniósł cały swój sprzęt do środka, gdzie część dzieciaków i dorosłych wciągnął do zabawy, a część dzieci malowała farbkami razem z panią Alicją. Pani Małgosia malowała twarze dzieciom, więc każde z nich było zajęte i mogło wybrać sobie miejsce, gdzie chciało być. Rodzice patrząc z radością na swoje pociechy, mieli chwilę wytchnienia na rozmowy ze sobą i ze znajomymi. Myślę, że był to wspaniały dzień, w którym zatrzymaliśmy się wraz z rodzinami i dostrzegliśmy tych, którzy są w potrzebie. Otwierając nasze serca na miłość bliźniego podzieliliśmy się… nie tym co nam zbywa, ale każdy złożył swą cegiełkę dla Chłopców z Mokrzyszowa. W ten sposób chcieliśmy im powiedzieć: „Jesteście dla nas ważni i pragniemy, byście mogli żyć w przyzwoitych warunkach, otoczeni miłością Sióstr, które Was zaadoptowały i pokochały miłością rodzicielską, jaką nie potrafili Was pokochać z różnych przyczyn Wasi rodzice”. Ogromny szacunek składam na ręce wszystkich Sióstr za Wasze ogromne serca, za Wasze poświęcenie, za to że potraficie zobaczyć w każdym z tych Chłopców – Jezusa, ofiarując im w ten sposób wszystko co potrzebne do normalnego rozwoju, pomimo ich choroby i ułomności. Kochane Siostry Wielkie Bóg Zapłać! A Wam wszystkim, którzy wspomogliście ten Ośrodek, z serca dziękuję, bo to co uzbieraliśmy przeszło nasze oczekiwania. 7400$ przekazaliśmy Siostrom Służebniczkom w Mokrzyszowie. Bóg ma Swoje Drogi i potrafi nas zaskoczyć. I na koniec dziękuję wszystkim, za wszystko, szczególnie DJ Tomkowi Junior za Jego postawę… za to, że kolejny raz zagrał, rezygnując z zapłaty, a grał super jak zawsze. Dziękuję również Olkowi za postawienie namiotu dla DJ, oraz za przygotowanie podłączenia dla DJ i na bouncing house. A to, że nie byłoby takich tańców na zewnątrz, jak w środku, jak powiedziała pani Marzena…, więc ja nie mam nic więcej do powiedzenia jak to, że dziękuję Bogu za ten deszcz, Piotrowi za super zdjęcia i nagrania video, a księdzu Pawłowi, Bóg zapłać za to, że zgodził się, abyśmy mogli wspomóc tych, którzy tej pomocy tak bardzo potrzebują.

Małgorzata Z.

„Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie niesplamionym przez świat”. List Jakuba 1:27

Zdjęcia z zabawy

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
(założony w 1909)
460 Hudson Street
Hackensack, NJ 07601
Telefon: (201) 440-3224
Fax: (201) 641-8685
stjoseph10@verizon.net

Pobierz nasz biuletyn

Z Naszej Galerii