Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

Sekretarka:
Pani Grażyna Druciak

Porządek Mszy św.

 

Poniedziałek, Środa, Czwartek:
7:30 AM (angielska)

Wtorek:
7:00 PM (polska)*
*Nowenna do św. Józefa
15 minut przed Mszą św.

Piątek:
7:00 PM (polska)**
**Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Aktualności

PIKNIK CHARYTATYWNY dla CHŁOPCÓW z MOKRZYSZOWA

Wczoraj, w niedzielę 30- go maja 2021, odbył się w naszej parafii piknik charytatywny, z którego dochód przeznaczony został dla młodzieży niepełnosprawnej w Mokrzyszowie k. Tarnobrzega. Planowaliśmy ten piknik na zewnątrz, ale pogoda spłatała nam figla, było bardzo zimno i deszczowo. Mówiąc szczerze kłóciłam się z Bogiem, pytając dlaczego? 
ale widocznie Bóg miał inny plan, niż mój i chcąc nie chcąc przyjęłam to z pokorą, otwierając wszystkim drzwi wejściowe pod kościołem do sali. Zaraz po Mszy Św.
s. Agnieszka, s.Maria i s.Jadwiga sprzedawały lizaki czekoladowe zrobione charytatywnie przez Irenę Adamczyk. Z dochodem $420 ze sprzedaży siostry zeszły na dół do sali.
To co działo się na sali przeszło moje i sióstr oczekiwania, bo rodziny z dziećmi dopisały i wszystkie siedzenia zajęte zostały ..., tak jakby ktoś wiedział, ile ludzi przyjdzie,a mieliśmy tylko kilkanaście biletów sprzedanych( sprzedażą biletów jak zawsze zajęła się Zuzanna Sierzega ) . Ksiądz Stasiu z ks.Włodzimierzem rozpoczęli spotkanie modlitwą, po tym s. Agnieszka z Cherry Hill przywitała gości i tak zasiedliśmy do stołów, aby spożyć świetny obiad przygotowany i ofiarowany przez p. Marię Lemanską i p.Marysię Konefał z Orzełka, oraz panie : Elę Kowal, Marysię Swołek , oraz Alicję Kramarz .Wszystko było naprawdę pyszne. Sklep Bratek ofiarował nam talerz wędlin,smalec i chleb,zaś Piast kiełbasę na różno. Nastepnie DJ Junior, wprowadził dzieci w świetne zabawy, po czym na sali zjawiły się postacie z Waltera Disneya w wykonaniu Majki Nowak. Radość dzieci była niesamowita, taniec i gry z Miki Mouse, Mini, Guffi i innymi postaciami były wielkim przeżyciem dla naszych milusińskich . Skakały z radości i nawet dla nich, a może szczególnie dla nich warto było przeżyć i zorganizować ten piknik po to, aby zobaczyć ten dziecięcy uśmiech na twarzy. Patrząc na te dzieci, miałam ogromną radość w sercu, bo widziałam radość tam w Mokrzyszowie tych, którzy czekają na naszą pomoc. Po tym wspaniałym występie, dzieci wróciły do stolików, gdzie p.Aneta Pierog/Sudol przygotowała dzieciom zajęcia z art, w tym lepienie z gliny i malowanie obrazów. Dzieci były szczęśliwe, bo w końcu mogły się brudzić, pracując z gliną ,tworząc śliczne obrazy. W międzyczasie p.Małgosia i p. Ewelina malowały twarze dzieciom.
W tym czasie rodzice mieli chwilę przerwy na kawę i pyszne ciasto, które otrzymaliśmy w darze od : Banaś Bakary, Tomi’s Bakary, Cafe Riviera, Polonia Bakary oraz Kogut Bakary. Później s.Agnieszka z s.Marią, oraz p.Elą poprowadziły raffle tickets, a do wygrania było mnóstwo prezentów, w tym bukiet kwiatów ofiarowany przez p.Wiesię z Dahlia Flowers, telewizor przez p. Andrzeja, baroque, certyfikat z salonu Evolution od p.Danusi, koce zrobione na drutach przez Suzanne, oraz wiele innych wspaniałych prezentów ofiarowanych przez Jasię i Jerzego Pankiewicz, oraz Kasie Radkowski . Dziękując wszystkim, dziękuję Panu Bogu, bo to co działo się na sali było możliwe tylko z Jego pomocą i udziałem. Sala przepełniona była ludźmi pełnymi radości, każdy wiedział co ma robić i czuło się atmosferę niesamowitego pokoju i miłości Bożej. A końcowy etap liczenia pieniędzy przeszedł moje i sióstr oczekiwania .... prawie 8800$.. to zaiste cud, takiej sumy nikt z nas nie spodziewał się. Niech będzie w tym wszystkim Bóg uwielbiony, a ja jeszcze raz z serca dziękuję ks.Włodzimierzowi, że zgodził się i otworzył drzwi naszego Kościoła, aby pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Serdecznie dziękuje również DJ Junior ( Tomek Poplawski ), który kolejny raz zagrał dla nas charytatywnie, Majce Nowak za kolejny charytatywny występ, Anecie Pierog- Sudol
z Rustic Square Art Studio za charytatywną pracę z dziećmi, oraz wszystkim, którzy mi pomogli, a których może nieświadomie nie ujęłam. Bóg Wam wszystkim zapłać ️.
Malgosia Ziarnik

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
(założony w 1909)
460 Hudson Street
Hackensack, NJ 07601
Telefon: (201) 440-3224
Fax: (201) 641-8685
stjoseph10@verizon.net