Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

 

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:

7:30 AM (angielska)

Wtorek:
7:00 PM (polska)*
*Nowenna do św. Józefa
15 minut przed Mszą św.

Piątek:
7:00 PM (polska)**
**Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Nasza Pani, Królowa Pokoju

b_200_150_16777215_00_images_Roznezdjecia_1front-slider.jpgPoszukujesz pokoju w sercu? Idź do Naszej Świętej Pani!

Ludzkość od zawsze borykała się z wieloma problemami. Za czasów Papieża Benedykta XV z pewnością ich nie brakowało. Tragiczne okoliczności I Wojny Światowej, epidemia grypy oraz Rewolucja Rosyjska odbiły się ciężkim piętnem na ówczesnym społeczeństwie. Świat desperacko potrzebował swego rodzaju latarnii pokoju, czegoś lub kogoś kto uśmierzyłby wszechogarniające uczucie niepewności i strachu. Papież Benedykt XV zdecydował, że należy pokładać nadzieję w najpiękniejszym wzorcu pokoju, w Najświętszej Pani, Królowej Pokoju.

Tytuł ten pochodzi od tytułu Jezusa jako Księcia Pokoju, Który pojednał Niebo i Ziemię poprzez swą śmierć na krzyżu. Maryja, zawsze wierna swemu Panu i Królowi, stała pod Jego krzyżem dając temu świadectwo. Ona jest wybraną Matką Boga a tym samym Królową Pokoju, która wstawia się za nami abyśmy i my poznali pokój poprzez Jej Syna.

W roku 1917, Benedykt XV dołączył tytuł Królowej Pokoju do Litanii Loretańskiej jako przypomnienie o obecności Naszej Pani w zawsze zmieniającym się świecie. Wkrótce potem, ustanowiono także mszę upamiętniającą Maryję jako Królową Pokoju, podczas której nieustannie prosimy o Jej wstawiennictwo w intencji pokoju na świecie. Również w obliczu dzisiejszych wielu trudności i konfliktów nieustannie powołujemy się na Maryję, Królową Pokoju aby wniosła w nasze serca odrobinę ukojenia i wyciszenia. Możemy być pewni tego, że Nasza Pani słyszy nasze modlitwy, i że zawsze wstawia się za nami. Jedną z najbardziej popularnych i ukochanych modlitw, o którą prosiła Maryja jest różaniec, a w dzisiejszych czasach powinniśmy odmawiać go  z jak największą gorliwością.

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
(założony w 1909)
460 Hudson Street
Hackensack, NJ 07601
Telefon: (201) 440-3224
Fax: (201) 641-8685
stjoseph10@verizon.net