Biuro parafialne

Godziny otwarcia biura: 

Poniedziałek, Środa, Piątek
od 9:00 AM do 2:00 PM

 

Porządek Mszy św.

Poniedziałek, Środa, Czwartek:

7:30 AM (angielska)

Wtorek:
7:00 PM (polska)*
*Nowenna do św. Józefa
15 minut przed Mszą św.

Piątek:
7:00 PM (polska)**
**Nabożeństwo
do Miłosierdzia Bożego 
po Mszy św. wieczornej

Pierwszy Piątek:
7:30 AM (angielska)
7:00 PM (polska)

Sobota:
7:30 AM (angielska)
5:30 PM  wigilia niedzieli (angielska)

Niedziela:
9:30 AM (angielska)
11:00 AM (polska)

Piknik charytatywny dla dzieci z Rwandy

zabawa2019 88 20190902 1611134931

Janusz M. Szlechta

Artykul z Nowego Dziennika

Wideo podziekowania mozna znalesc TUU.

Grupa Świętej Faustyny i Jezusa Miłosiernego, działająca przy kościele św. Józefa w Hackensack w New Jersey, zorganizowała w niedzielę, 2sierpnia,piknik z pięknym przesłaniem. Dochód z tego pikniku jego organizatorzy przekażąna rzecniewidomych dzieci z Kibeho w afrykańskim kraju Rwanda.

 – Dziękuję wam wszystkim bardzo serdecznie za otwarte serca i za chęć niesienia pomocy tym, którzy tak bardzo jej potrzebują. Dziękuję za to, że jesteście z nami – przywitała uczestników pikniku Małgorzata Ziarnik, jedna z jego organizatorek. – Jest nas niewiele, ale zrobić możemy naprawdę wiele, bo gdy serce otworzymy na drugiego człowieka to to, co jest niemożliwe, staje się możliwe. To właśnie miłość Boża, która jest zawsze do pomocy gotowa, która nie zadaje zbędnych pytań, lecz odpowiada miłością a nie zazdrością. Niechaj ten dzień będzie dniem, który będziemy wspominać zawsze z uśmiechem i radością. Niechaj będzie wypełniony bożą miłością. Tego życzę sobie i każdemu z was! – podkreśliła. 

Ten niezwykły piknik odbył się w sali parafialnej.Atrakcji było sporo. Przede wszystkim było pyszne jedzenie. DJ Tomek (Tomek Popławski) puszczał fajną muzykę do tańca i do zabawy. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcia w różnej wersji pozowanej, stając przed specjalnym lustrem Qpixpro, które obsługiwał Janusz Gryguś.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było zderzenie się ze sztuką. Aneta Pieróg-Sudoł Rustic Square Art Studio, przy przeznaczonym do tego celu stoliku, uczyła dzieci malować obrazy i tworzyć rzeźby, a także malowała im twarze. Robiła to wszystko z wdziękiem i uśmiechem, oczywiście charytatywnie. Tego dnia wszystkie osoby, które zaangażowały się w przygotowanie i prowadzenie różnych wydarzeń na pikniku, robiły to charytatywnie. 

W pewnym momencie na sali pojawiły się, przybyłe ze świata Walta Disneya na Florydzie, postaci z filmów i porwały dzieci do zabawy. Była Myszki Miki (wcieliła się w nią Maria Majka Nowak), Minnie, pies Pluto, Elmo, Dora, Big Baird i Rocky. Te cudowne postaci porwały dzieci do zabawy. Tańczyły z dziećmi na parkiecie, a największe emocje wywołało przeciąganie liny. Dzieci, wspierazne przez rodziców, okazaly się silniejsze i przeciągnęły linę na swoją stronę. DJ Tomek nie mógł w to uwierzyć i zarządził ponowne przeciąganie liny. Za drugim razem postaci ze świata Disneya też okazały się słabsze i przegrały. Kiedy za trzecim razem dzieci również okazały się silniejsze, już nie było wątpliwości i to one dostały nagrody. 

Pani Małgorzata Ziarnik poprosiła do mikrofonu specjalnego gościa – młodą dziewczynę, która mieszka w Wallingtoniea studiuje na Boston College, aby podzieliła się swoim szczególnym doświadczeniem. – Pracowałam pięć miesięcy w Instytucie dla Dzieci Niewidomych wKibeho w Rwandzie. Od stycznia do maja 2017 roku byłam wolontariuszką – powiedziała Dominika Sieruta. – Instytut ten prowadzą polskie siostry franciszkanki od krzyża. Jest tam pod stałą opieką blisko 150 dzieci. Ich sytuacja jest bardzo trudna, dlatego każda pomoc w postaci jedzenia, lekarstw i lepszej opiekibędzie na wagę złota– podkreśliła.

Duże emocje wzbudziła loteria, gdyż do wygrania było blisko 30 upominków ze słodkościami, które przygotowała pewna pani (prosiła o niepodawanie nazwiska). Bilety losowała i wręczała nagrody wolontariuszka Dominika Sieruta. 

– Byłam na misji w Ugandzie. Widziałam, w jakich warunkach ludzie tam żyją. Serce mi pękało... Potrzebują pomocy i dlatego to robię – powiedziała „Nowemu Dziennikowi“ Małgorzata Ziarnik.

Po podliczeniu wpływów z biletów wstępu, loterii i donacji od wielu osób, podczas pikniku uzbierano ponad 6 tysiące dolarów. Pieniądze te zostaną przekazane na pomoc dla dzieci w Kibeho. 

– Chciałabym na koniec podziękować kilku osobomza społeczną pracę, dzięki czemu udało nam się zorganizować ten piknik – powiedziała Małgorzata Ziarnik. –Dziękuję Zuzannie Sierżęga za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie zabawy. Dziękuję Grażynie Ożarowskiej i Izie Żółtek za kelnerowanie oraz Irenie Adamczyk za lizaki czekoladowe, które sama zawsze robi. DziękujęWładzi Wyce za prowadzenie na każdym balu donacji. Dziękuję Józkowi Malcowi za jego ogromną pomoc i każdej osobie, którawłączyła się w naszą akcję niesienia pomocy, a co za tym idzie – dzieciom niewidomym z Kibeho – podkreśliła pani Małgorzata.

Wiecej zdjecia mozna znalesc TU.

 

Ten artykul mozna znalesc elektronicznie w Nowym Dzienniku.

Dziękujemy z serca wszystkim,ktorzy złożyli donacje;
 
Nanie ,Feodorowi  Sakatch
Wieskowi i Iwonie Jablonskim, Markowi i Małgosi Mojek ,Ani Patlewicz,Janowi i Halinie Baginski,Gieni Wos-Lach,Liz Higbee,Ani Simbida,Wandzi Sudol,Andrzejowi i Kasi Radkowskim,Ali i Antoniemu Kramarz,Teresie Warren,Teresie Weinstein,Kazimierzowi i Kazi Florczynskim,Jasi i Jerzemu Pankiewicz,Bogusi i Franciszkowi Gardyasz,Bogusi Stopka ,anonimowemu donatorowi, Andrzejowi i Reni Rząca ,Grażynie Ozarowskiej, Ani  Struk, Izie Zoltek ,Irenie Adamczyk Helenie Paszul,Ewie i Kasi, Małgosi i Michael Masneyj, p.Stec, Marcie Bronikowskiej, Marysi Kaleta, Mietkowi i Joli Boksz, Małgosi i Zenkowi Staniek , Natali Malek, Danusi Zarzeckiej, Danusi Malec , Danusi LaRosa ,Danusi Sudol, Eli i Mirkowi Kowal ,Marzenie Czachor, Czesławie Chmielewskiej , K.K, Florczynski, Ani & Darkowi Kida Eli Piszczatowskiej ,EwieJablonskiej ,Małgorzacie ,Joli i Jerzemu Linda,Carol Rahe ,Oskar Romanczuk,Hayk & Ourania Minasian,Alvin Zhang,
Yate Liv.

St. Joseph ChurchSt. Joseph's Church
(założony w 1909)
460 Hudson Street
Hackensack, NJ 07601
Telefon: (201) 440-3224
Fax: (201) 641-8685
stjoseph10@verizon.net

Z Naszej Galerii